ÖZEL ALTINYILDIZ KOLEJİ KALİTE YOLCULUĞU

 “Türkiye’nin Örnek Okulu” sloganıyla yola çıkıp ulaştığı yerle bunu kanıtlayan Altınyıldız Eğitim Kurumlarının birikimlerini, deneyimlerini paylaşımcı bir anlayışla tüm kamuoyu özellikle eğitim camiamızın istifadesine sunmak için hazırlanmıştır.

Biz biliyoruz ki; tüm eğitim çalışanları bir bütünüz, eğitim yolunda kurumsal olarak yapacağımız her katkı bize gurur ve mutluluk verecektir.

Eğitim – öğretime açıldığı 1998 yılından itibaren pek çok ulusal ve uluslararası yarışmalarda İlimizi en güzel şekilde temsil eden okulumuz aynı zamanda ÖSS,OKS,YGS,LYS,SBS,TEOG'da Nevşehir ve Türkiye dereceleri elde etmiştir.

Tüm başarılarımızın temelinde TKY felsefesinin okulumuzda bir yaşam felsefesi kabul edilmesi ve bu anlayış hayata geçirilmesi, uygulanmaya konulması vardır.

Özel Altınyıldız Eğitim Kurumlarından saygıyla…

TÜRKİYE’DE EĞİTİMİN PARLAYAN YILDIZI, ALTINYILDIZ..

İnsanlığın; tarih ve doğayla birleştiği, her taşın, her toprağın altından güzelliklerin fışkırdığı Türkiye ile birlikte Nevşehir’de değişiyor ve gelişiyor.

Son yıllarda ise en büyük gelişme ve değişim eğitim alanında yaşanıyor. Nevşehir’in eğitim alanında lokomotifliğini yıllardır Özel Altınyıldız Eğitim Kurumları üstleniyor.

Öncü olmak, ilkleri başarmak ve sürdürmek için 16 yıl önce “Türkiye’nin Örnek Okulu” sloganı ile yola çıkmıştık. Öğrencilerimizle, öğretmenlerimizle, çalışanlarımızla ve velilerimizle başarılı bir ekip olmak için yoğun bir şekilde çalıştık.

Ve bir başarı tablosu çizip içinde yer aldık.

Bu başarı tablomuz içinde yer alan tüm Altınyıldızlıları yürekten kutluyoruz.

Tarihi, doğal ve kültürel değerleriyle, Türk Ulusunun gelenek ve göreneklerini, asilliğini ve sürekli yükselme tutkusunu bağrında taşıyan Nevşehir halkı; Altınyıldız Eğitim Kurumları örneğiyle, kalitesine inandığı ve güvendiği bir kuruma sahip çıktığını ve benimsediğini ispatlamıştır.

Bugün artık vizyonuyla, kalite yönetim sistemiyle, ulusal ve uluslararası eğitim ilişkileriyle tüm Türkiye’de tanınan, model bir özel öğretim kurumu olma başarısı gösteren Altınyıldız, Türkiye’de eğitimin parlayan yıldızı olmuştur.

Altınyıldız Modeli, Türkiye’nin eğitim ve öğretim alanında dünya ile yarışabileceğinin bir örneğidir.

Türkiye, milyonlarla ifade edilen genç nüfusuyla, hızla yaşlanan dünyanın umudu haline gelmiştir. Biz dünyanın umudu olan sevgili gençlerimizi, çocuklarımızı hep sevdik ve onlara değer verdik.

Kalite yolculuğumuz sırasında bizlere en büyük şevki gençlerimiz verdi.

Kalite yolculuğuna çıkarken, hedefe ulaşmaktan ziyade yolda kazanacağımız deneyimlerimizi daha fazla önemsedik. Ne kadar çok çocuğumuza ulaşabilirsek, o kadar başarılı olacağımıza inandık. Ve biz bir şehrin kaderini değiştirdik.

Sevgili gençlerimiz, yıllardır büyük bir özveriyle çalıştınız. Yakın bir gelecekte büyük sorumluluklar üstleneceksiniz, gelecek sizindir. Türkiye’nindir.

Kendisi ve çevresiyle barışık, sağlam kişilikli, üretken, ulusal kültürünü özümsemiş, yabancı dil bilen, bilgisayar kullanabilen, sorumluluklarının bilincinde, sevgiyi, disiplini ve saygıyı ilke edinen, ülkemize hizmet edecek, çağdaş Türkiye’nin liderleri olacak sevgili gençler; sizlerle gurur duyuyoruz.

Sürekli başarıyı ve kaliteyi ilke edinen Altınyıldız Eğitim Kurumları, ülkemizin koşullarında en iyiyi yakalamayı ve çağdaş eğitime bir adım önde koşmayı hedeflemektedir. İstikrarlı, seçkin ve başarılı öğretim kadromuzla, modern okul kampusümüzle, kaliteli eğitim anlayışımızla, kurumlarımızda Toplam Kalite Yönetimi sistemiyle okul, veli, öğrenci bütünleşmesini gerçekleştirerek, Altınyıldız eğitimde bir ekol haline gelmiştir.

16 yıl önce çıktığımız kalite yolculuğumuzda birçok engeller yolumuza çıkmıştı. Ama inançla, sabırla ve büyük bir başarma azmiyle her türlü zorluğu aştık, yolun sonunda bulacaklarımızdan ziyade, kalite yolunda kazanacağımız hazineleri önemsemiştik. Bugün herkesin gıptayla baktığı, biz de kazanalım dediği bir çok başarıyı kazanmanın onurunu yaşıyoruz.

Kalite yolculuğumuzda kurumlarımızda oluşan kalite kültürü bir yaşam şekli oluşturdu. Hep daha iyiye, hep daha güzele layık olan çocuklarımızın her başarısını ödüllendirdik. Disiplinli bir çalışma ortamı oluşturduk. Bütün bunlar yeterli mi derseniz ? “Biz daha yolun başındayız, gidecek çok yolumuz var.” deriz.

Adı duyulmamış kahramanları vardır Türk Milletinin. Hepsine Mehmetçik deriz. Türkiye’de Toplam Kalite Yönetimi uygulamalarının da gizli kahramanları var. Bu başarılarımızı onlara atfediyoruz.

Biz sadece hedeflerimize bakıyoruz ve gelecekte eğitim adına yapabileceğimiz katkıların ve yeniliklerin neler olabileceğini hesaplıyoruz. İnanıyoruz ki “Bir işi iyi yapmış olmanın en güzel ödülü o işi iyi yapmış olmaktır!” Bu bağlamda sadece Nevşehir’dekilere değil, Türkiye sathına yayılmış tüm öğretim kurumlarına da başarılar diliyoruz.

Kaliteli, çağdaş bir eğitim öğretimi, verilere dayalı, kararlar vererek, Kalite Yönetim Sistemini sürekli iyileştirerek, özel öğretim sektöründe lider olmayı kalite politikasının esasları olarak kabul eden kurumlarımız, her geçen gün tespit edilen kalite hedeflerine birer birer ulaşmaktadır. Toplam Kalite Yönetimi, kurumlarımızda yıllardır başarıyla uygulanmaktadır. Bu uygulamalar sonucunda “Kalite” okulumuzda bir yaşam şekli olarak kabul edilmiştir.

Çağımızda; bilgi, teknoloji ve eğitim alanlarında baş döndürücü gelişmeler olmaktadır. Sürekli değişen ve gelişen bir ortamda, Özel Öğretim Sistemi içinde rekabet ortamında, seçkin ve saygın kurumsal konumumuzu korumak, sürekli geliştirmek, paydaşlarımızın memnuniyetini devamlı artırmak için Toplam Kalite Yönetimi ilkeleri ışığında katılımcı bir yönetim anlayışını hizmete girdiğimiz 1998 – 1999 öğretim yılından itibaren uyguluyoruz. Kurumlarımızın başarısı çalışanlarımızın özverili çalışmalarının sonucudur.

Buz üzerine bina inşa etmeye çalışanlar mutlaka en kısa zamanda hüsrana uğrarlar. Hedefimiz çağların ötesine ulaşmaksa, dağların arkasında doğacak güneşi görmekse, bereketli topraklarımızda yüzyıllardır kök salmış çınarları örnek almalıyız. Sevgiyle öğrencilerimizi hayata hazırlarken yeteneklerini geliştirebilecek ortamları, eğitim ve öğretim faaliyetlerimizin temeli olarak aldık. Öğrencilerimizi Türkiye’nin ve dünyanın gelecekteki liderleri olarak yetiştirmeyi hedefledik.

Nevşehir’ in ve Türkiye’ nin kalkınmasının, gelişmesinin dünya üzerinde söz sahibi olmamızın, Büyük Önder Atatürk’ ün gösterdiği hedeflere ulaşmanın tek yolunun kaliteli eğitim olduğunun bilincindeyiz.

Kurumlarımızın kazandığı ulusal ve uluslararası başarılarda alınteri, göznuru ve emeğimiz var. Başarımızda en büyük pay seçkin bir ekip olan öğretmenlerimiz ve personelimizdir. Yıllardır geceli gündüzlü, cumartesi, pazar, yarıyıl, yaz tatili demeden sorumluluklarımızın bilincinde görev yapıyoruz.

Öğrencilerimizin geleceğe bilinçli ve donanımlı bir şekilde hazırlandıklarını gördükçe hiçbir yorgunluğumuz kalmıyor. Her sabah yeni hedeflere doğru yürüyoruz. Ne kadar gittiğimize değil, kimlerin arkamızdan geldiğine bakmıyoruz; en önde olmamız gerektiğine inanıyoruz. Ve biz dağların arkasında doğan güneşi “sevgiyle” görebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Ve biz; öğretmenimizle, personelimizle, velilerimizle, öğrencilerimizle, kurucularımızla, yaptığımız çalışmalarımızla “zirve okul” olmayı, “Türkiye’nin Örnek Okulu” olmayı hak ediyoruz.

Unutmayalım ki “hiç durmamak üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar.”

“Kalite Yolcuları Yolunuz Açık Olsun…”

Toplam Kalite Yönetimi Ödüllerimiz

* 2002 Yılında TS EN ISO 9000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almıştır.

* 2006 Yılında Yılın Kaliteli Okulu Nevşehir 1.si

* 2006 Yılında Yılın Kaliteli Ekibi Nevşehir 2.si

* 2007 Yılında Yılın Kaliteli Okulu Nevşehir 1.si –Genel Okullar Türkiye 3.sü olarak Kalite Beratı Ödülü almıştır.

* 2007 Yılında Yılın Kaliteli Ekibi Nevşehir 1.si - Türkiye Finalisti - Kalite Teşvik Ödülü

* 2008 Yılında Avrupa Dil Ödülü

* 2009 Yılında Kalder Kalite Çemberi Finalisti Ödülü

* 2009 TKY Yılın Kaliteli Ekibi Özel Okullar Türkiye 1.si

* 2009 TKY Yılın Kaliteli Ekibi Özel Okullar İl Genel Türkiye 2.si

* 2009 - 2010 Yılında MEB. Eğitimde İyi Örnekler kapsamında“En Güzel,En Bakımlı Okul Bahçesi” seçilmiştir.

* 2011 Yılında TKY ''Sınır Ötesi Ekibimiz'' Yılın Kaliteli Ekibi Yarışmasında Nevşehir 1.si seçilmiştir.

* 2012 Yılı Avrupa Dil Ödülü Finalisti

* 2013 Yılında TKY Yılın Kaliteli Ekibi Yarışmasında''Dershanesiz Eğitim Ekibi'' Nevşehir 1.si Olmuştur.

* 2013 Yılında Avrupa Dil Ödülü Finalisti

* 2014 Yılında TKY Yılın Kaliteli Ekibi Yarışmasında ''Takipteyiz'' Ekibi Nevşehir 1.si olmuştur