Unesco Altınyıldız Kolejinde Çalıştay Düzenleniyor

 Altınyıldız Kolejinde UNESCO FOTOĞRAF SINIFI ÇALIŞTAYI düzenleniyor.UNESCO Türkiye Milli Komisyonu ve Kore Cumhuriyeti UNESCO Uluslar arası Anlayış için Eğitim Kategori 2 Merkezi İşbirliğinde Nevşehir'de Altınyıldız Koleji'nde Fotoğraf Sınıfı Çalıştayı gerçekleştirilecek.

Fotoğraf Sanatçıları, Koreli öğrenciler ve Altınyıldız Koleji öğrencileri ile birlikte UNESCO yetkilileri çalıştaya katılarak, Kapadokya Fotoğrafları çekimleri yapacaklar.Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi öğretim üyelerinin de çalıştaya destek verecekleri bildirildi.


UNESCO Milli Komisyon Başkanı Prof.Dr. M.Öcal OĞUZ, Altınyıldız Koleji Müdürlüğüne gönderdiği yazıda; ˝UNESCO Türkiye Milli Komisyonunun görevleri arasında, sevgi, barış, ve hoşgörü çerçevesinde uluslar arası işbirliğini teşvik etmek, eğitim yoluyla kültürel mirasa duyarlılık oluşturmak ve evrensel vatandaşlığı güçlendirmek yer almaktadır.Bu amaca yönelik olarak UNESCO Türkiye Milli Komisyonu ve Kore Cumhuriyetinin işbirliğinde Nevşehir'de gerçekleştirilecek Fotoğraf Sınıfı Çalıştayına Altınyıldız Kolejinin verdiği destekten dolayı teşekkür ederiz." dedi.

Ayrıca UNESCO Türkiye Milli Komisyonu yetkililerinden Esra Hatipoğlu ve Burçer Cankurtaran Nevşehir Özel Altınyıldız Koleji'ni ziyaret ederek okul yöneticileri ve öğrencilerle toplantı yapmışlardır.

Altınyıldız Koleji yönetici, öğretmen, ve öğrencilerine teşekkür eden UNESCO yetkilileri yapılacak çalıştaya katılacaklarını, programının uygun olması halinde sergiye UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ'un da katılacağını söylediler.

Ulusal ve Uluslar arası başarılarıyla Nevşehir'in ve Türkiye'nin gururu olan, Türkiye'nin Örnek Okulu Altınyıldız Koleji'nin başarılarının devamını dileriz.

Unesco Fotoğraf Sınıfı Çalıştayı Altınyıldız Kolejinde Başladı

Nevşehir Özel Altınyıldız Kolejinde UNESCO tarafından düzenlenen Fotoğraf Sınıfı Çalıştayı başladı.02 Aralık 2014 tarihine kadar devam edecek Uluslararası fotoğraf Sınıfı Çalıştayı büyük ilgi görmektedir.

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu ve Kore Cumhuriyeti UNESCO Uluslararası Anlayış için Eğitim Kategori 2 Merkezi işbirliğinde Türk ve Koreli öğrencilerin çalıştayı sonucunda 02 Aralık 2014 Salı günü Güray Müze - Avanosta bir fotoğraf sergisi düzenlenecek.

Etkinlikte 30 Altınyıldız Kolejli öğrenci ve Koreli öğrencilerin yanı sıra 4 Türk ve Koreli fotoğraf sanatcısı ile UNESCO yetkilileri katılmaktadır. Altınyıldız Kolejinde sabah saat 9:00 da başlayan programda uygulamalı olarak öğrencilere fotoğraf eğitimi verilmektedir.

3 gün Kapadokya bölgesinde fotoğraf çekimi yapacak öğrenciler çektikleri fotoğraflardan UNESCO ve Nevşehirli davetlilerin katılımlarıyla sergi düzenlenecektir. Uluslararası etkinliklerle Türkiye'nin ve Kapadokyanın tanıtımını yapan Altınyıldız Kolejini kutluyoruz.

Unesco Kore Eğitim Merkezi Direktörü Dr. Utak Chung Altınyıldız Kolejini Ziyaret Etti

UNESCO Kore Eğitim Direktörü Utak CHUNG Altınyıldız Koleji'ni ziyaret etti.

UNESCO Fotograf Çalıştayı Sergisine katılmak üzere Türkiye'ye gelen Dr.Utak CHUNG ve Kore Dışişleri Bakanlığı yetkilileri Altınyıldız Koleji ‘ne teşekkür ederek ,etkinliği çok başarılı bulduklarını belirttiler.

Altınyıldız Koleji okul binalarında incelemelerde bulunan Dr.CHUNG Altınyıldız Kolejini çok beğendiğini söyledi.UNESCO "FOTOGRAF SINIFI ÇALIŞTAYI" SERGİSİ AÇILDI

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu ve Kore Cumhuriyeti UNESCO Uluslar arası Anlayış için Eğitim Kategori 2 Merkezi işbirliğinde 26 Kasım-2 Aralık 2014 tarihleri arasında Nevşehir Özel Altınyıldız Kolejinde Fotoğraf Sınıfı Çalıştayı düzenlendi.

Türk ve Koreli öğrenciler, Özel Altınyıldız Kolejinde Türk ve Koreli Fotoğraf sanatçılarından fotoğraf eğitimi aldılar.

Fotoğraf eğitimi devamında alan gezilerinde çektikleri fotoğrafların sergilenmesiyle son bulan "Fotoğraf Sınıfı Çalıştayı Sergisi" ;Nevşehir Valisi Mehmet CEYLAN,İl Milli Eğitim Müdürü Osman ŞİMŞEK,Avanos Kaymakamı Mustafa ELDİVAN,Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet KIRATLI,Avanos İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer TAŞÇI, ,Gülşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz CEYLAN, Altınyıldız Yönetim Kurulu Başkanı Ragıp ÖZALATIN,Başkan Yardımcısı Fevzi KARACA, Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bayram EKİCİ, Avanos İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Namık KAVRAAL,Özel Altınyıldız Koleji Okul Müdürleri,Müdür Yardımcıları,Öğretmenlerimiz ve öğrenciler ile UNESCO'dan UNESCO Kore Eğitim Merkezi Direktörü Dr.Utak CHANG, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Temsilcisi Dr.Hilmi BENGİ, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Eğitim Sektör Uzmanı Esra HATİPOĞLU katıldı.

Serginin açılışında UNESCO Kore Eğitim Merkezi Direktörü Dr.Utak CHANG, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Temsilcisi Dr.Hilmi BENGİ, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Eğitim Sektör Uzmanı Esra HATİPOĞLU, Koreli ve Türk Fotoğraf sanatçıları,Koreli öğrenci MIN Hongil ve Özel Altınyıldız Koleji öğrencisi Onurhan ATAK birer konuşma yaptılar.

Nevşehir Valisi Mehmet CEYLAN , UNESCO temsilcileri ve Çalıştaya katılan öğrencilerle birlikte serginin açılışı gerçekleştirdiler. Tüm eserleri tek tek inceleyen Sayın Valimiz ve protokol mensupları öğrencileri kutladılar.

Özel Altınyıldız Eğitim Kurumları yine uluslararası bir etkinliğe ev sahipliği yapmanın gururunu taşımaktadır.

Fotoğraf Sergisi 8 Aralık 2014 tarihine kadar Avanos Güray Müze'de sergilenecektir.

www.unesco.org.tr

www.milliyet.com.tr

www.radikal.com.tr

www.haberler.com

www.bugun.com.tr

ALTINYILDIZ KOLEJİ -UNESCO FOTOGRAF SINIFI ÇALIŞTAYININ ULUSAL VE ULUSLARARASI BAŞARISI

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu ve UNESCO KORE Komisyonunun ortaklaşa olarak Nevşehir'de Altınyıldız Kolejinde düzenledikleri Fotoğraf Sınıfı Çalıştayı ve Sergisi Ulusal ve Uluslararası basında geniş yer aldı.

Uluslararası bir etkinliğe başarıyla ev sahipliği yapan Altınyıldız Koleji eğitim ve öğretimin okul sınırları dışında, hayatın içinde olmasının örneğini vermiştir.

Başarılarından dolayı öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyoruz.UNESCO Türkiye Milli Komisyonu ve UNESCO KORE Komisyonunun ortaklaşa olarak Nevşehir'de Altınyıldız Kolejinde düzenledikleri Fotoğraf Sınıfı Çalıştayı ve Sergisi Ulusal ve Uluslararası basında geniş yer aldı.

Uluslararası bir etkinliğe başarıyla ev sahipliği yapan Altınyıldız Koleji eğitim ve öğretimin okul sınırları dışında, hayatın içinde olmasının örneğini vermiştir.

Başarılarından dolayı öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyoruz.

www.unesco.org.tr

www.milliyet.com.tr

www.radikal.com.tr

www.haberler.com

www.bugun.com.tr

www.samanyoluhaber.com


Altınyıldız Koleji - Unesco Fotograf Sınıfı Çalıştayı Sergisi Altınyıldız Kolejinde 

Ulusal ve Uluslararası kamuoyunda büyük ilgi gören Altınyıldız Koleji ve Koreli öğrencilerin fotoğraf çalışmalarından oluşan sergi Güray Müzede sergilenmesinin ardından Altınyıldız Kolejinde sergilenmeye başlandı.

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu ve Kore UNESCO internet sitelerinde yayınlanan Fotograf Sınıfı Çalıştayı ve Sergisi haberleri Ulusal basında geniş yer aldı.

Altınyıldız Koleji öğrencileri arkadaşlarının çektikleri fotoğraflara büyük ilgi gösterdiler.

Fotoğraf sergisi Altınyıldız Kolejinde bir hafta süreyle açık kalacaktır.