ALTINYILDIZ FEN VE ANADOLU LİSESİ 9.SINIFLARDA YÜZYÜZE EĞİTİM BAŞLADI

Burdasınız Ana sayfa Bizden Haberler

Türkiye’nin en başarılı özel kurumları arasında yer alan Altınyıldız Eğitim Kurumları Fen ve Anadolu Lisesi’nde 12.sınıfların ardından bugün 9.sınıflarımız coşkuyla yüzyüze eğitime başladı.

         Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başlayan program Müdür Yardımcısı Korhan ASLANER’in günün anlam ve önemi ile ilgili konuşması ile devam etti.

2020 Üniversite Sınavlarında Türkiye’nin en güzide Üniversitelerine en çok öğrenci gönderen özel okul yine Altınyıldız Koleji olmuştur.

         2020 üniversite yerleştirme sonuçlarına göre Altınyıldız Koleji öğrencilerinden 103’ü daha üniversiteli olmuştur.

 

 

12 TIP FAKÜLTESİ,

3 DİŞ HEKİMLİĞİ,

1 ECZACILIK FAKÜLTESİ,

24 MÜHENDİSLİK-MİMARLIK,

11 EĞİTİM FAKÜLTESİ,

8 SAĞLIK BİLİMLERİ,

4 BESLENME VE DİYETETİK,

4 FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON,

1 MÜTERCİM-TERCÜMANLIK,

       1 PİLOTAJ,

4 PSİKOLOJİ,

30 İŞLETME VE DİĞER ÜNİVERSİTEKazandıran Altınyıldız Koleji’ni Kutluyoruz. Mezun verdiğimiz 19 yılda 141’i Tıp Fakültesi olmak üzere toplamda 1504 öğrencimiz üniversiteli olmuştur.

 

2020 Üniversite yerleştirme sonuçlarına göre öğrencilerimizin bazılarının yerleştiği bölümler şu şekildedir.

 

ALTINYILDIZ LİSELERİ 2020  ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME SONUÇLARI

 
 

SIRA

ADI-SOYADI

YERLEŞTİĞİ OKULU

BÖLÜM

 

1

FATMA DUYGU DEMİRKOL

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ

ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE)

 

2

EMRE BİÇKES

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ  CERRAHPAŞA

TIP FAKÜLTESİ

 

3

ÖMER FARUK AYSİN

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

TIP FAKÜLTESİ

 

4

MELİH GÜLTEKİN

TOBB ÜNİVERSİTESİ

ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ (TAM BURSLU)

 

5

MEHMET ALPKAĞAN KABAN

GAZİ ÜNİVERSİTESİ

TIP FAKÜLTESİ

 

6

CEBRAİL SARI

GAZİ ÜNİVERSİTESİ

TIP FAKÜLTESİ

 

7

ÖMER UMUT ACER

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE)

 

8

İLAYDA YAYVAN

ERCİYES ÜNİVERİTESİ

TIP FAKÜLTESİ

 

9

YUNUS EMRE AŞICI

ERCİYES ÜNİVERİTESİ

TIP FAKÜLTESİ

 

10

İLKNUR ECE GÜVENÇ

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

UZAY MÜHENDİSLİĞİ

 

11

MEVLÜT EMRE GÜRSAL

ERCİYES ÜNİVERİTESİ

TIP FAKÜLTESİ

 

12

BENGÜ AYBÜKE KELEŞ

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ

TIP FAKÜLTESİ

 

13

PEMBE GÜL AKÇAKAYA

AKSARAY ÜNİVERSİTESİ

TIP FAKÜLTESİ

 

14

NAZLI BERYA TARTAR

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ

TIP FAKÜLTESİ

 

15

KÜBRA DOĞAN

 SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ GÜLHANE

TIP FAKÜLTESİ

 

16

SEDA AKGÖL

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN  ÜNİVERSİTESİ

TIP FAKÜLTESİ

 

17

DORUKAN KILINÇ

SABANCI ÜNİVERSİTESİ

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ(İNGİLİZCE)

 

18

BERK KARADUMAN

SABANCI ÜNİVERSİTESİ

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ(İNGİLİZCE)

 

19

ELİF SUDE ÇETİN

GAZİ ÜNİVERSİTESİ

DİŞ HEKİMLİĞİ

 

20

RAİF CAN KUNDURACI

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ

DİŞ HEKİMLİĞİ

 

21

MELİKE ULUKUŞ

KAPADOKYA ÜNİVERSİTESİ

DİŞ HEKİMLİĞİ

 

22

ORHAN AVUNDUK

İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ

ECZACILIK (İNG) (BURSLU)

 

23

NİLAY DURUBAL

ODTÜ

GIDA MÜHENDİSLİĞİ

 

24

ERGÜN CEYLAN

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ (İNG)

 

25

MUSTAFA CAN ÇALIŞKAN

İSTANBUL TÜRK-ALMAN ÜNİVERSİTESİ

ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ (ALMANCA)

 

26

ECEM ÖZTÜRK

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

MİMARLIK

 

 

 

         2020 Üniversite sınav başarılarının sunumunun ardından 2020 LGS ‘de ilk derecelerde yer alarak Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesine kayıt olan;

Kevser Ezgi Sağcan

Elif Döşeyen

Rana Kara

Yarkın Feralan

Hüseyin Berkay Ergin

Hilal Solsun

Hatice İpekci

Elif Azra Karakoç

Mehmet Fatih Şahin

Halil Köybaşı

Mahir Kürkçü

Tunahan Çatak

Burak Güngören

Ertuğrul Eren Güvenkaya

öğrencilere plaket verildi.

         Şampiyon öğrencilerin ödüllerini, Genel Müdür Serhat İĞDECİ, Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Özkan KILINÇ, Müdür Yardımcıları Korhan ASLANER ve Aykut DEĞERLİER tarafından verildi.

         Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak 9.sınıflarda başlayan yüzyüze eğitimin herkese hayırlı, uğurlu olması dileğiyl ilk ders zili çaldı.

Resimler



Yorumlar Yorum Yap

Yorum Yap

Gösterilecek veri bulunamadı.

Diger Haberler