ALTINYILDIZLILARDAN GURURLANDIRAN TÜRKİYE DERECELERİ

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Türkiye geneli binlerce öğrencinin katılım sağladığı APLUS ZEKÂ OYUNLARI yarışmasında ilkokul ve ortaokul seviyesinde Nevşehir il birinciliklerini alarak Türkiye finalinde ileri seviye zekâ sorularını cevaplandırarak aldıkları derecelerle gururlandırdı.

Ulusal ve uluslararası düzeyde zekâ oyunları kültürünü yaygınlaştırmak ve yarışmalara altyapı oluşturabilmelerini sağlamak, bireylerin düşünme, karar verme ve problem çözme becerilerini geliştirmek, zekâ oyunları alanına olan ilgi ve yeteneklerini arttırmak amacıyla Türkiye’deki resmi ve özel kurumlarda öğrenim gören tüm ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile ortaokul 5, 6, 7 ve 8. Sınıf öğrencilerinin katılım sağladığı APlus zekâ oyunları yarışması Türkiye finallerinde öğrencilerimizin aldıkları dereceleri;

 İLKOKUL

Kıvanç ÖZGÜN TÜRKİYE 10.su

Yusuf Kerem AKILLI TÜRKİYE 25.si

 ORTAOKUL

Fuat ALTIOK TÜRKİYE 8.si

Çınar Doruk KARACA TÜRKİYE 54.sü

Yusuf ŞAHİN TÜRKİYE 78.si

Altınyıldız İlköğretim Kurum Müdürü Sayın Ahmet ÜNAL; “Aklın ve Bilimin Işığında Türkiye'nin Geleceğini Yetiştirirken bu tür yarışmalara öğrencilerimizin katılımını önemsiyoruz. Akıl oyunları öğretmenimiz İSMAİL IŞIK ve yarışmada derecelerle Türkiye finaline çıkan öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılar diliyoruz. ”dedi.

Haberi Paylaş: