ALTINYILDIZLILAR CARIBOU MATEMATİK OLİMPİYATINDA DERECELERİ ALDILAR

 

            Altınyıldız İlköğretim Kurumu  eğitim’de yenilikçilik ilkesinden ve öğrencilerin  muhakeme etme, araştırma ve sorgulama becerileri ile matematik zekalarını ön plana çıkarmak ve öğrencilerimizin bilimsel bir etkinliğe katılmalarını sağlayarak yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olup aklın ve bilimin aydınlık dünyasında yol gösterici bir ışık olabilmek amacıyla DÜNYA çapında İngilizce olarak düzenlenen CARIBOU MATEMATİK yarışmasına katıldılar ve Nevşehir, Türkiye ve Dünya derecelerini topladılar

 

                                       5 ve 6.SINIFLAR

YUSUF GÖKMEN ŞAHİN  NEVŞEHİR 1.Sİ  ,TÜRKİYE 136.SI ,DÜNYA 443.SÜ

MUHAMMET MUSA TOPRAK NEVŞEHİR 2.Sİ ,TÜRKİYE 176.SI ,DÜNYA 612.Sİ

SİMAY AVCU NEVŞEHİR 2.Sİ ,TÜRKİYE ,176.SI ,DÜNYA 612.Sİ

ÇINAR DORUK KARACA NEVŞEHİR 4.SÜ ,TÜRKİYE 249.SU ,DÜNYA 846.SI

RAHİME EDA YEŞİLOT NEVŞEHİR 4.SÜ ,TÜRKİYE 249.SU ,DÜNYA 846.SI

YUSUF ŞAHİN NEVŞEHİR 4.SÜ ,TÜRKİYE 249.SU ,DÜNYA 846.SI

                                      7 ve 8. SINIFLAR

İPEK BARIŞ NEVŞEHİR 1.Sİ ,TÜRKİYE 13.SÜ ,DÜNYA 117.Sİ

SEFER ARDA GÜNEŞ NEVŞEHİR 2.Sİ ,TÜRKİYE 80.Sİ ,DÜNYA 414.SÜ

KEREM ARDA TOKSOY NEVŞEHİR 3.SÜ ,TÜRKİYE 138.Sİ ,DÜNYA 648.Sİ

EMİN ELMACI NEVŞEHİR 4.SÜ ,TÜRKİYE 204.SÜ ,DÜNYA 922.Sİ

 

 

 

            Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak 2014-2015 Eğitim – Öğretim yılında  faaliyete geçirdiğimiz öğrencilerimizin İngilizce eğitimini daha etkili hala getirmek için uyguladığımız ‘Oxford Quality School Programı’   okulumuzda hala  uygulanmakta olup, bu program kapsamında 5. ve 6.sınıflarımızda İngilizce ağırlıklı ders programına başlamış ve öğrencilerimize haftada ortalama 15 saat İngilizce dersi vermekteyiz.7, ve 8.sınıflarımızda ise İngilizcenin ders saat ortalaması 10 saat altına düşmemektedir.13 Türk 2 Yabancı öğretmenle yürüttüğümüz bu programda öğrencilerimiz İngilizcelerini kullanarak dünya çapında düzenlenen Matematik sınavlarına girmişlerdir.

 

 

CARIBOU MATEMATİK

Caribou Matematik öğrencilerin severek matematik yapmalarını ve problem çözmeye yönelik keyifli vakit geçirmelerini amaçlayan, Kanada merkezli bir organizasyondur. Uluslararası Caribou Matematik Yarışması ise dünya çapında online olarak düzenlenen bir matematik yarışmasıdır.

Yılda 6 defa, 2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12 kategorilerinde düzenlenen yarışma, İngilizce, Fransızca, Çince ve Farsça gibi dillerde yürütülür. Türkiye’ de yarışmaya katılmak isteyen okullar ve öğrenciler yarışmaya bu dillerden uygun olanı seçerek katılırlar.

Uluslararası Caribou Matematik Yarışması yılda 1 kez düzenlenen ve öğrencileri yarıştırarak sıralamasını veren yarışmalardan farklıdır. Öğrenciler bir yıl boyunca 6 adet yarışma deneyimleyebilirler, böylece öğrencilerin gelişim süreçleri takip edilebilir.

İngilizce Matematik terminolojilerini kullanmalarını ve bunları zamanla öğrenerek bu kullanıma alışmalarını sağlar.

Uluslarası düzeyde matematik problemleri çözebilmelerini ve bu tarz soru tiplerinden haberdar olmalarını sağlar.

Uluslararası düzeyde matematik yapabilme sürecine uyum sağlamalarını kolaylaştırır.

Eğitim dili İngilizce ya da Fransızca olan orta öğretim ya da yüksek öğretim kurumlarına geçiş öncesi adaptasyonu kolaylaştırır.

Yılda 6 kere düzenlenen yarışma, bir süreklilik ve süreç gerektirdiği için, öğrenci üzerindeki değişimleri izleme fırsatı sunar.

 

                        Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Haberi Paylaş: