ALTINYILDIZLI ÖĞRENCİLERİN ATÖLYE SEVİNCİ

2022 – 2023 Eğitim Öğretim yılına okulumuz öğrencileri etkinlik ve atölye derslerine yepyeni atölye sınıflarıyla başladılar.

Finlandiya eğitim sisteminden kendi eğitim sistemimize entegre ettiğimiz bu yeni eğitim modelimiz çocukların; spor, sanat ve kültür alanındaki yeteneklerini de geliştiren atölye çalışmaları ile temel becerilerini geliştirdikleri , kendilerini ifade edebildikleri, özgüveni yüksek ve ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli insanlar yetişmesine katkı sağlaması adına büyük önem taşımaktadır.


Bu eğitim modeli sistemi ile ; okulumuzda kullanılan spor ve konferans salonu, drama atölyesi, resim, müzik, satranç, halk oyunları, jimnastik, cep sineması, akıl oyunları, robotik kodlama, 3 boyutlu gösteri dersliği, fen laboratuvarları yanında beceri atölyeleri , seramik, origami atölyeleri, botanik bahçesi gibi yeni atölyelerde öğrencilerimizin öğrenme ortamlarına katkı sağlamaktadır. Bu atölye ve derslikler çocuklarımızın bilgiyi davranışa dönüştürmelerine yardımcı olacaktır.

Her yıl olduğu gibi eğitimde yenilikçi anlayışıyla fark yaratan Altınyıldız İlköğretim Kurumu bu yıl da yeni eğitim anlayışıyla büyük beğeni topladı.

Yeni eğitim öğretim yılının velilerimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını dileriz…ALTINYILDIZ İLKÖĞRETİM KURUMU

TÜRKİYE'NİN EĞİTİMDEKİ GURURU

Haberi Paylaş: