ALTINYILDIZ’DA 8. SINIFLAR LGS KAMPINDA

 


Altınyıldız İlköğretim Kurumu 8.Sınıf öğrencileri 2 Haziran 2024'te yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için çalışmalarına akşam etütleri ile doludizgin devam ediyor.


Altınyıldız Kolejinden yapılan açıklamada: ''Altınyıldız ilköğretim Kurumu 2 Haziran 2024 Pazar günü yapılacak olan LGS sınavı için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 29 Nisan’da başlayan akşam etütlerinde 16.30 – 20.00 saatleri arasında öğrencilerimiz uzman öğretmenleri ile konu tekrarlarını yaparken aynı zamanda soru çözüm saatleri ile çalışmalarına devam ediyor. Planlanan programda etüde katılan öğrenciler kendi öğretmenlerinden her dersten her konuyu en az 2 kere tekrar etmiş olacaklar. Akşam etüdüne katılan öğrencilere verilen kaynaklarla da yaptıkları konu tekrarlarını pekiştirmeleri hedeflenmiştir. Ayrıca birebir özel etüt ve sınav koçluğu sistemimiz ile eğer varsa bireysel eksiklikler giderilmektedir. Hazırlanan deneme sınavı programları ile
2 Haziran'da yapılacak olan sınava kadar öğrenciler toplamda 70 deneme sınavı gerçekleştirecek, sınav streslerini yenip sıradan bir deneme sınavına katılıyor edasıyla sınavlarını yapacaklar.


Altınyıldız İlköğretim Kurumu kurulduğu günden bugüne Ortaöğretime geçiş sınavlarında 63 Türkiye 1.liği elde etmiş ve okul puan ortalamaları ile yıllardır Nevşehir birincisi okul olmuştur. Elde ettiği sınav puan ortalamaları ile akademik olarak, sosyo-kültürel alanlardaki başarıları ve Türkiye’nin en iyi okul kampüslerinden birine sahip olan Altınyıldız Eğitim Kurumları öğrencilerine sunduğu mükemmel öğretim imkânları, sosyal yaşam alanlarıyla ‘aklın ve bilimin ışığında’ Türkiye’nin geleceğini yetiştirmeye devam ediyor.

Mezun ettiği 1242 Öğrencisini Fen Lisesine, 765 Öğrencisini Anadolu Lisesine yerleştirmiş olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2 Haziran 2024 tarihinde yapılacak olana LGS’den sonra da yine öğrencilerini Türkiye’nin en çok tercih edilen okullarını kazandırmaya devam edecektir.

Nevşehir’in eğitimdeki başarı çıtasını yükselten aynı zamanda Türkiye’nin örnek okulu olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencilerine, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyor ve 2 Haziran 2024'te yapılacak olan LGS sınavlarında tüm öğrencilere başarılar diliyoruz.'' Denildi.


Haberi Paylaş: