Aklın ve Bilimin Işığında Türkiye’nin geleceğini yetiştiren Altınyıldız İlköğretim Kurumunun Türkiye’nin geleceği olacak 1. Ve 5. Sınıf öğrencileri 2023-2024 öğretim yılına merhaba diyerek oryantasyon süreçlerine başladılar.


1. Sınıf Öğretmenlerimiz Sayın Ertan KAHVECİ, Kübra ÖZDOĞAN, Birgül YILMAZ, Mustafa ERDEM, Güler MENEKŞE, Elif EKİNCİ ve 5. Sınıflar Sınıf öğretmenlerimiz Turan ŞAHAN, Büşra KAYA, Barış GÜNDÜZ, Gamze DELİPOYRAZ, Bilge Hilal ÇAMCI, Hülya SELÇUKER, Eren ÖZHAN ile 6 şube olarak başladığımız düşünme, anlama ve sorun çözme becerisi gelişmiş, insanlığın ve demokrasinin temel değerlerini ve milli kültürü içselleştirmiş, iletişime ve paylaşıma açık, sanat becerisi gelişmiş, özgüveni ve sorumluluk bilinci yüksek, girişimci, yaratıcı, yenilikçi, sağlıklı ve mutlu bireylerin yetişmesine ortam ve imkan sağlamak adına 2023-2024 öğretim yılı uyum programı kapsamında öğrencilerimiz öğretmenleri ve arkadaşları ile yaptıkları ilk dersin ardından , kahvaltılarını yaptılar. Daha sonra okulumuzda bulunan Konferans Salonu, Kütüphane, Satranç, Laboratuvar, Sağlık Odası, Okul Kafeteryası, Akıl Oyunları ,Cep Sineması ,Resim, Müzik, Satranç, Stem ve Kodlama, Jimnastik, Halkoyunları, Drama ve Astronomi, 3 Boyutlu dersliklerimizin, Oyun Parkı, Spor Salonunun ve yemekhanenin yerini öğrendiler ve okulumuzu tanıdılar. Oryantasyon günlerinde ayrıca oyunlar eşliğinde Eğitim –Öğretim sürecine başlayarak keyifli zamanlar geçirmeye başladılar.


Öğrencilerimiz uyum sürecinde öğle yemeğinin ardından velilerimiz ile evlerine döndüler.


2023-2024 öğretim yılında Öğretmenlerimizin Aklın ve bilimin ışığında yüreği vatan ,millet ve bayrak sevgisi ile çarpan nesiller yetiştirmelerini temenni ediyor, Türkiye’nin geleceği olacak 1. Ve 5. Sınıf öğrencilerimize onlara emek veren öğretmenlerimize velilerimize teşekkür eder sağlıklı ,huzurlu, mutlu ve başarılı bir yıl temenni ediyoruz.

Haberi Paylaş: