ALTINYILDIZ FEN VE ANADOLU LİSESİ MUHTEŞEM AÇILIŞIYLA 26. YILINA ‘‘MERHABA’’ DEDİ


2023 Üniversite Sınavları Nevşehir Şampiyonu, Türkiye 161, 458, 513, 516, 643, 732, 814, 843. derecelerini kazanan Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi, muhteşem bir törenle 26. yılına ‘‘Merhaba’’ dedi.

Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu yapılarak İstiklâl Marşı’mız büyük bir coşkuyla söylendi.

Yeni eğitim-öğretim yılının sunumunu Türk Dili ve Edebiyatı Zümre Başkanı Ali GÜVEN yaptı.

‘‘Sayın Müdürüm, Mdr. Yardımcılarım, Değerli öğretmen arkadaşlarım ve sevgili öğrencilerimiz 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında sizlerle birlikte olmanın, Türkiye’nin aydınlık geleceği olan çocuklarımızı, gençlerimizi yetiştirecek değerli öğretmenlerimizle ve ülkenin geleceği gençlerimizle birlikteliğin farklı heyecanı ve gururu içinde sizleri saygıyla selamlıyorum. Bu duygular içinde Altınyıldız Koleji ailesine bu öğretim yılında katılan öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize “Hoş geldiniz” diyorum.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hiç dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar.” özdeyişini şiar edinen Altınyıldız Eğitim Kurumlarında uygulanan özverili, planlı ve disiplinli ekip çalışmaları 26 yıldır öğrencilerimizi başarıdan başarıya koşturmaktadır.

2023 Üniversite sınavlarında her yıl olduğu gibi Nevşehir’deki tüm birincilikleri Altınyıldız Liseleri kazanmıştır.

Türkiye 161, 458, 513, 516, 643, 732, 814, 843. lüğünü ve daha nice dereceleri kazanan öğrencilerimiz gururumuz olmuştur.” diyerek konuşmalarını yapmak üzere Altınyıldız Koleji Fen Ve Anadolu Liseleri müdürü Özkan KILINÇ’ı davet etti. Özkan KILINÇ konuşmasında:

“ 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının umut dolu, sağlıklı ve başarılı bir yıl olmasını dilerim.

Çağ, bilim çağıdır; eğitimin alanı her geçen gün genişlemekte, eğitimin seviyesi her geçen gün yükselmektedir. Bu günkü sistem, yeni müfredat ve programlar hedeflerimiz için düzenli, planlı ve akılcı çalışmayı zorunlu kılmaktadır. Bizler yönetici ve öğretmenler olarak öğrencilerimizin bilişsel yeteneklerini geliştirmek ve yapabileceklerini keşfetmek adına yeni eğitim sistemlerini sürekli araştırıyor ve uygun gördüklerimizi uyguluyoruz. Öğrencilerimizin okul imkânlarını maksimum düzeyde değerlendirmelerini, eğitim kadromuzun deneyimlerinden en iyi şekilde yararlanmalarını istiyoruz. Bunları yaparken de bir plan ve disiplin içinde yapmalarını sağlamak için çaba sarf ediyoruz. Hedefleriniz, amaçlarınız çok büyük olmalıdır. Şunu bilmenizi isteriz ki sorunlarınızın çözümünde her zaman yanınızdayız. Sözlerimi burada bitirirken yeni öğretim yılının tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

2023 Öğretim yılı 9. Sınıflarımızdan LGS sınavlarında en yüksek puanları alan şampiyon öğrencilerimize ödüllerini, Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Fevzi KARACA ve Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Özkan KILINÇ takdim ederek başarılar dilemiştir.


2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı 12 ve 8. Sınıf öğrencilerimiz birbirlerine çiçek takdim ederek başarılar dilemişlerdir. Ardından 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının ilk dersini Fen Lisesi Müdür Yardımcısı Fatma BUL yapmıştır.

Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler ve öğretmenler derslere başladı.

Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi olarak yeni öğretim yılının tüm eğitim camiasına, öğretmenlere, öğrencilere ve velilere sağlık, başarı ve huzur getirmesini diliyoruz.

Haberi Paylaş: